stickyimage

Turisme ateneístic a Andalusia

Coneix els ateneus d\'Andalusia!
http://www.ateneus.cat/wp-content/uploads/1-Banner-premis-2017.jpghttp://www.ateneus.cat/wp-content/uploads/2-Banner-premis-2017.jpghttp://www.ateneus.cat/wp-content/uploads/3-Banner-premis-2017.jpg

Junta Directiva

La Junta Directiva de la Federació d’Ateneus de Catalunya és l’òrgan que executa les decisions preses per l’Assemblea General i regeix, administra i representa l’entitat. Actualment està formada per les següents persones:

  President Salvador Casals
De la Societat d’Esbarjo i Cultura La Principal, Vilafranca del Penedès scasals@ateneus.cat
És gerent de La Principal de Vilafranca des de fa 10 anys i actualment presideix la Federació d’Ateneus de Catalunya.
  Viceresidenta Núria Font
Dels Lluïsos d’Horta, Barcelona nfont@ateneus.cat
Amb una vida associativa molt activa i vinculada al barri, presideix actualment els Lluïsos d’Horta.
  Secretaria Anna Pruneda
Del Círcol de Badalona apruneda@ateneus.cat
Vinculada al Círcol de Badalona, ja havia format part de la Junta de la Federació fa uns anys.
  Tresorer Ricard Julià
Del Centre Cultural Sant Vicenç de Sarrià, Barcelona rjulia@ateneus.cat
És tresorer del Centre Cultural Sant Vicenç de Sarrià i té el mateix càrrec a la Federació d’Ateneus de Catalunya.
Vocal Serafín Castaño
De la Societat Cultural Sant Jaume, Premià de Dalt scastano@ateneus.cat
Actualment és vocal de la Societat Cultural Sant Jaume així com també ho és de la Federació d’Ateneus de Cataunya.
  Vocal Miquel Alsina
Del Casino Unió Comercial, Vilafranca del Penedès malsina@ateneus.cat
Implicat en nombroses associacions de Vilafranca, actualment és gerent del Casino Unió Comercial.
  Vocal Fèlix Puig
De l’Ateneu de Cultura Popular, Hospitalet de Llobregat fpuig@ateneus.cat
Entusiasta del món associatiu, és secretari de l’Ateneu de Cultura Popular, soci d’aquesta entitat des de l’any 1984 i membre de la seva junta directiva en tres ocasions.
  Vocal Carlos Pablos
Del Centre Moral Instructiu de Gràcia de Barcelona

cpablos@ateneus.cat

Sempre disposat a treballar amb voluntat de servei als demés.